Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Patelnie SKK Titanium


Patelnie SKK Titanium

 


 

Naczynia tytanowe SKK Titanium odznaczają się najwyższą jakością wśród naczyń z powłoką nieprzywieralną. Garnki i patelnie z powłoką SKK Titanium od ponad 20 lat produkowane w Niemczech z dbałością o każdy szczegół. Nowoczesna powłoka nie zawiera szkodliwych substancji – oznaczenie free of PFOA gwarantuje, że korzystanie z produktów  SKK jest bezpieczne dla zdrowia. 

 

SKK Titanium

 

  • Technologia

 

SKK Titanium powstało aby rozwiązać problem szybko zużywających się powłok nieprzywierających. Korpus naczyń wykonany jest z bezpiecznego stopu aluminium o grubości 10 mm. Tak gruby trzon naczyń czyni je bardzo odpornymi na deformację i przegrzanie. Ścianki naczynia są napylane tlenkami tytanowymi z prędkością dźwięku w temperaturze 4000 °C. Następnie wielowarstwowo nakładana jest powłoka non-stick, która jest 3 razy wypalana w wysokiej temperaturze.

 

  • Bezpieczeństwo i zdrowie

 

W ostatnich latach udowodniono szkodliwe oddziaływanie substancji PFOA (PerFlourOctanoicAcid ) będącej składnikiem powłok nieprzywierających na zdrowie człowieka. Dzieje się tak w przypadku przegrzania lub spalenia patelni jednak było to wystarczającym argumentem dla SKK aby zmienić formułę technologiczną. Od pewnego czasu bazą dla powłoki non-stick stała się naturalna  woda a wszystkie produkty zyskały oznaczenie „Free of PFOA”.

 

 

 

Dodatkowo firma SKK nie stosuje nanotechnologii w swoich wyrobach. Nanocząstki to umownie coś co nie przekracza 100 nm (nanometrów) wysokości lub szerokości, podczas gdy średnica ludzkiego włosa to 80 000 nm. Nanocząstki są więc wielokrotnie mniejsze niż cokolwiek z czego składa się człowiek.  Ich oddziaływanie na człowieka nie zostało dotąd ostecznie ocenione. 

Mimo, że wiele firm stosuje nanotechnologię w naczyniach z powłokami nieprzywieralnymi co czyni je niesamowicie gładkimi i zwartymi inżynierowie z SKK mając jako priorytet  zdrowie użytkowników  i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa użytkowania zrezygnowało z tego rozwiązania. Dlatego też uzyskana powłoka nie jest idealnie gładka, posiada chropowatą strukturę jednocześnie będąc nieprzywieralną.

 

 

Główne zalety naczyń tytanowych SKK Titanium:

 

  • gruby 10 mm korpus odporny na deformację
  • szybkie i równomierne nagrzewanie
  • długie oddawanie ciepła
  • smażenie z minimalną zawartością tłuszczu
  • energooszczędność
  • łatwe mycie (nie wolno myć w zmywarkach)
  • zastosowanie tytanu zwiększa trwałość (nawet jeśli powłoka zostanie zarysowana to nie schodzi płatami)
  • szkło pokryw i uchwyty odporne do 260 °C.

 

 

Dostępna specjalna wersja na indukcję SKK Titan Durit Ressit Induction.

 

 

Przeczytaj o patelniach tytanowych SKK na indukcję.

 

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2219 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Polecam
2024-02-04
Super profesjonalna usługa. 5 na 5
'); fbq('track', 'PageView'); pixelpixel